Як вид бойового мистецтва, наш український хортинг – це струнка система виховання універсального бійця. Особлива увага приділяється фізичній підготовці, що розвиває стресостійкість, цілеспрямованість, вольові якості, загартовує характер. Існує кілька змагальних розділів: «двобій», «сутичка», «форма» та «показовий виступ». «Двобій» є провідним розділом та своєрідною візитівкою хортингу, в якому поєдинок проводиться як комплекс із двох різних за правилами раундів. Перший раунд має назву «Сила», другий раунд – «Честь».

В розділі«Двобій» спортсмен-хортингіст застосовує техніко-тактичні дії в реальному повноконтактному поєдинку з рівним по вазі та віку суперником.   

В першому раунді правила змагань дозволяють спортсменам застосовувати широкий арсенал ударної та борцівської техніки. Дозволяються удари руками і ногами в голову, тулуб та по ногах, а також удари ліктями та коліньми в тулуб та по кінцівках. Оцінюються та зараховуються суддями лише удари, які призвели до повної, або часткової втрати боєздатності супротивника. Дозволяються кидки в стійці та різноманітні борцівські дії в партері включаючи больові та задушливі прийоми, а також утримання супротивника. Захисною екіпіровкою у дорослих спортсменів являються: капа – протектор на зуби, боксерські рукавички, бандаж з паховою раковиною. Цей раунд має назву «Сила».

Якщо в першому раунді поєдинок не закінчився достроково шляхом нокауту або результативного застосування больового чи задушливого прийому призначається другий раунд, який має назву «Честь». 

Спортивний поєдинок в раунді — «Честь» відрізняється від першого раунду тим, що хортингісти проводять його без боксерських рукавичок та кап, але із забороною наносити удари руками в голову.

У змаганнях, якщо не виявився переможець у основний час двораундового комплексного поєдинку, надається вирішальний третій додатковий раунд «Pride Raund», який проводиться до першої технічної дії, яка надає перевагу одного спортсмена над іншим в один бал і більше.

Змагання серед жінок проводяться за правилами другого раунду розділу«Двобій», в якому немає ударів в голову, а дозволені удари в тулуб і борцівські дії. Поєдинки проводяться в захисному екіпіруванні: шоломі, протекторі для захисту грудей з пластиковими вставками, протекторами на гомілки та пах.

Спортивні поєдинки в хортингу, являються дуже видовищними. Спортсмени наносять потужні удари, проводять різноманітні кидки переважно з високою амплітудою. За вдалим кидком, як правило слідує проведення больового чи задушливого прийому. Виступи у змагальному розділі – «двобій» потребують від спортсмена високого рівня підготовленості. Це досягається скрупульозним плануванням системи спортивної підготовки з необхідною корекцією тренувальних навантажень та спрямованості тренувального процесу. Правила змагань в хортингу дають змогу спортсменам, опановувати величезним арсеналом бойових навичок і на його основі формувати індивідуальну манеру ведення поєдинку.